فارسی / English

نبض بازار آهن اسفنجی کشور در دستان شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر

نبض بازار آهن اسفنجی کشور در دستان شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر

نبض بازار آهن اسفنجی کشور در دستان شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: تنظیم و نبض بازار آهن اسفنجی ایران در دست شرکت توسعه آهن و فولاد قرار دارد که در راستای حمایت از مصرف کنندگان و صنایع کوچک توانستیم بخشی عمده از بار کشور و بخشی از نوسانات و تغییرات نرخ محصولات فولادی داخل کشور را کنترل کنیم.

محمد محیاپور افزود: شرکت توسعه آهن و فولاد بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی ایران است که خوشبختانه در ۶ ماهه ابتدای امسال رکوردهای مطلوبی برجای گذاشته و طی برنامه‌های توسعه‌ای پیش‌رفته است.

وی با تاکید بر عمل به برنامه‌های جهش تولید کشور اظهار داشت: شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر با برنامه‌های توسعه‌ای و تلاش همکاران در حوزه تولید آهن اسفنجی امسال ۱۰ درصد افزایش تولید نسبت به سال گذشته داشته است.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر عنوان کرد: زنجیره فولاد در منطقه سیرجان از معدن تا شمش تکمیل شده و در این راستا شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر فرایند تولید آهن اسفنجی و جهان فولاد یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تولید شمش را در برنامه دارد.

بومی‌سازی حرکت جدی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در مقابله با تحریم‌ها

وی گفت: بومی‌سازی قطعات گامی در مقابله با تحریم‌ها و حفظ استقلال اقتصادی کشور محسوب می‌شود که شرکت توسعه آهن و فولاد در راستای جهش تولید این فرایند را به‌صورت جدی دنبال می‌کند.

محیاپور ادامه داد: شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در حوزه ساخت داخل و بومی‌سازی، یکسری از موتورهای داخلی خطوط تولید کارخانه را آغاز کرده و این شرکت کمپسورهای کواستیل را برای نخستین‌بار بومی‌سازی می‌کند.

وی بیان داشت: همچنین اصلاحاتی در افزایش ظرفیت خطوط تولید انجام می‌دهیم و تغییراتی در بخش کوره و اصلاحات اساسی در حوزه نسوز کوره در حال انجام است.

موانع تولید و حمایت از صنایع داخلی

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با اشاره به بیشترین موانع در حوزه صنعت کشور افزود: مشکل تامین ارز به‌واسطه تحریم‌ها به‌عنوان یکی از مباحث اصلی توسعه‌ای ضرورت تامین ارز دارد که این امر بر مسائل مربوط به تامین قطعات خارجی نیز تاثیر گذار بوده است.

وی با اشاره به ضرورت تامین مشتری داخلی گفت: در این راستا اولویت اصلی شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر بر فروش محصولات به صنایع داخلی استوار شده که این امر علاوه بر تامین نیاز داخلی، موجب اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده درون کشور می‌شود که این سیاست به‌نوعی در ادامه حمایت از جهش تولید و نهضت ساخت داخل است.

تحریم‌ها وقفه‌ای در تولید گل‌گهر ایجاد نکرده است

محیاپور اضافه کرد: شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر در مقابله با تحریم‌ها، خوشبختانه مسائل و مشکلات خود را با اتکا به توان داخل کشور رفع می‌کند و در این زمینه موفقیت‌هایی را نیز کسب کرده است.

وی تصریح کرد: تحریم‌ها مانع اجرای برنامه‌های توسعه‌ای شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر نشده و دستور کار طبق برنامه و سیاست‌های داخلی کشور در مرحله اجرا قرار دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر گفت: بسیاری از مشکلات صنایع داخلی ریشه در تحریم‌ها دارد که خوشبختانه باوجود اراده آهنین حوزه تولید ما، تاکنون دشمن موفق نشده که وقفه‌ای در فعالیت‌های تولیدی این شرکت ایجاد کند.

وی تاکید کرد: برنامه‌های توسعه‌ای در تکمیل زنجیره فولاد در دستور کار شرکت توسعه آهن و فولاد‌گل‌گهر قرار گرفته و کار را در این راستا پیش می‌بریم.

وی ادامه داد: این شرکت بخشی از وظایف ارتقای ارزش افزوده درون کشور و منطقه سیرجان را برعهده گرفته که به‌زودی به نتایج مطلوبی در تکمیل زنجیره فولاد خواهیم رسید.

برنامه‌های توسعه‌ای و افتتاح

محیاپور در پایان با اشاره به برنامه‌های توسعه ای شرکت توسعه آهن و فولاد ‌گل‌گهر گفت: برنامه افتتاح یک پروژه بریکت‌سازی و راه‌اندازی پست برق و واحد اکسیژن را داریم که طرح‌های یاد شده، امسال در این شرکت به بهره‌برداری می‌رسند.